Wiele firm prowadzi permanentne rekrutacje na stanowiska sprzedażowe. Praktycznie każda firma, która opiera swoje zyski na sprzedaży i w swojej strukturze organizacyjnej posiada dział sprzedaży, jest zainteresowana dobrymi Handlowcami. Swoją potrzebę manifestuje ofertami pracy publikowanymi non stop. Nie ma się co dziwić, ponieważ jeśli dobry Sprzedawca będzie akurat ponownie wolny na rynku pracy, istnieje wtedy szansa, że trafi na dane ogłoszenie o pracę i wyśle swoje CV. Pracownik takiej firmy, może sobie oczywiście pomyśleć, że być może to ktoś akurat na jego miejsce, ale takie są właśnie uroki pracy Handlowca. Z jednej strony wysokie prowizje i życie na bardzo wysokim poziomie, z drugiej zaś – ciągły stres, niepewność i nieustanne “gonienie króliczka”
Kiedy firma prowadzi rekrutację na stanowisko Przedstawiciela Regionalnego, to jakie są właściwie oczekiwania stawiane kandydatom? Warto od razu zaznaczyć, że słowo pisane to jedno, a słowo niewypowiedziane to drugie. Pomimo, że w treści ogłoszenia Rekruter przekazuje informacje dotyczące wymagań, to jednak są rzeczy, których się nie napisze, bo ciężko je ująć słowami.
Za przykład niech posłuży nam, chęć znalezienia ponad przeciętnego Przedstawiciela Handlowego. Taki zapis mógłby świadczyć o tym, że w większości zatrudnieni Handlowcy to przeciętniaki. Każda organizacja chciałaby mieć w swojej kadrze “wyjadacza”, ale takie określenie zastosowane w ogłoszeniu o pracę mogłoby nieść ze sobą negatywne konotacje.
Taki urok pracy na stanowisku przedstawiciela handlowego
do rozmowy rekrutacyjnej trzeba się porządnie przygotować
Na rekruterze trzeba zrobić dobre wrażenie
Na stanowiska przedstawicieli handlowych rekrutacja w zasadzie trwa na okrągło.
Rekrutacja jak każda inna 🙂
Pewne elementy rekrutacji na każde stanowisko się pokrywają.